Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда



По дисциплината „Трайни култури“ /част Лозарство/ студентите от специалността Екология и опазване на околната среда  получават необходимите знания върху биологията на лозата, както и върху създаването и отглеждането на лозовите насаждения.

Вината розе имат елегантен аромат на червени горски плодове с акцент на ягоди и череши. Тялото е с интензивен плодов аромат, комплексно, сочно с приятна свежест и послевкус. Червените вина имат жив искрящ дълбок рубинен цвят с гранатови оттенъци.

За повеќе информации, погледајте ги Условите на употреба.

Лозарството, независимо от превратностите в развитието на земеделието в България,  винаги е бил един рентабилен подотрасъл на селското стопанство. Тази значимост във времето се дължи предимно на спецификата и особеностите в производството и преработката на грозде, свързани с историята, религията, традициите, законодателството, географското местоположение и почвено-климатичните условия на страната и региона, както и на диетичните и лечебни качества на гроздето и виното.

По дисциплината „Лозарство и биотехнологични методи“, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

Списание  За списаниетоЗа рекламаЗа насАГРО ТемаГрадина - КАЛЕНДАР Училище ЗА ФЕРМЕРИБроевеЛинкове

България настоява за активиране на земеделския резерв на ЕС за справяне с...

Изучават морфологичните, анатомични и физиологични особености ... Основи на лозарството на ТС

Създаване на насаждения и агротехнически мероприятия за отглеждането им. Разглеждат се  о ... Овощарство и биотехнологични методи

В последните години в горските насажения се разпространи нова фитопатогенна флора от клас

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта лозарство на градинарството и цветарството.

Обучението на студентите се подпомага от  съвременна експериментална и изследователска винарска изба, в която се провеждат практическите упражнения по винарство.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

През последните години в България все по-често се наблюдава трайна тенденция на затопляне на климата в сравнение с предишни периоди, както и увеличаване честотата на екстремните климатични явления.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *